Jdi na obsah Jdi na menu
 

Petr Semerád si z domácího podniku odváží body za první a druhé místo

20. 6. 2017

18588845_1879153815635799_3908273448549416142_o.jpg

Mostecký autodrom hostil o uplynulém víkendu letošní třetí podnik ESET Mistrovství Slovenské Republiky, kam jezdci zamířili po úvodních dvou podnicích na Hungaroringu a Red Bull Ringu.

Jezdce Twingo Cupu Matěje Koreného a Václava Nimče čeká mostecký podnik až v říjnu, při velkém finále šampionátu FIA ETCC a tak za pražský tým Křenek Motorsport dorazil do mosteckého paddocku pouze Petr Semerád s formulí 4.

„Na domácí podnik jsem se pochopitelně velice těšil. Dráhu zdejšího autodromu znám velice dobře, vždyť právě zde jsem úspěšně absolvoval talentovou soutěž JuniorStar a následně i okruhovou školu,“ řekl Petr Semerád v úvodu závodního víkendu.

Závodní dění otevřela v sobotu ráno kvalifikace, ve které zvládnul 16-letý Semerád zajet nejrychlejší kolo za 1:35.610, což představovalo nejlepší čas v hodnocení třídy Formule 4. V odpoledním závodě pak kvůli nepříliš povedenému startu projel cílem na druhém místě za Václavem Šafářem, jenž rovněž startuje s monopostu Formule 4 v barvách chomutovského týmu Chabr Motorsport.

Chuť si pak Semerád spravil v neděli, kdy nejprve s časem 1:34.604 vyhrál kvalifikaci a o pár hodin později i samotný závod.

„Myslím, že s dosaženými výsledky můžeme být spokojeni. Vždyť je to teprve náš druhý víkend s touto technikou a jak je vidět tak pořád zrychlujeme. Největší radost mám z toho, že moje časy jsou konstantní, což je velice důležité. I díky tomu se mi dnes podařilo porazit soupeře s dvoulitrovým Renaultem, takže jsem opravdu spokojen. Do konce sezóny už zůstává pouze Slovakia Ring a Brno, kde budu chtít potvrdit doposud dosažené výsledky a tak se v následující letní přestávce chci zaměřit především na fyzičku a přípravu na simulátoru,“ tak hodnotí Petr Semerád své mostecké účinkování.

Šéf týmu, pan Josef Křenek popsal výkony svého svěřence těmito slovy: „To že je Petr velmi talentovaný jsme si všimli již při soutěži JuniorStar a je jen dobře, že to svými výkony při závodech potvrzuje. Teď jde hlavně o to aby se nám podařilo nalézt partnery a tím pomoci jeho talent dále rozvíjet. Velmi pozitivně musím hodnotit i výkon týmu Chabr Motorsport a Václava Šafáře a také skutečnost, že naši mladí jezdci mají konečně k dispozici, stejně jako v Německu, nebo v Itálii, aktuální techniku Tatuus Formule 4.“

Výsledky Petra Semeráda v Mostě:

1. kvalifikace – 1:35.610 – P1
1. závod – 2. místo
2. kvalifikace – 1:34.604 – P1
2. závod – 1. místo