Jdi na obsah Jdi na menu
 

Petr Semerád v Brně testoval Formuli 4

11. 9. 2016

img_3427.jpg

Jezdec týmu Křenek Motorsport Petr Semerád uplynulý čtvrtek testoval monopost Formule 4. Stal se tak prvním Čechem, který usednul za volant této formule na závodním okruhu. Test se uskutečnil na brněnském Masarykově autodromu před aktuálně probíhajícím víkendem Masaryk Racing Days.

Vítěz letošního ročníku talentové soutěže JunioStar, Petr Semerád, testoval společně s Andreasem Estnerem, který se o nadcházejícím víkendu představí také v závodech L21 Remus Formula. Petr Semerád má aktuálně 15 let a tak je jeho start v závodě s tímto monopostem v letošní sezóně vyloučen, nicméně v příštím roce by měl plnohodnotně zasáhnout do celé sezóny.

"Rád bych poděkoval týmu Křenek Motorsport za možnost tohoto testu. Bylo to velice zajímavá zkušenost a já doufám, že na ní budu moci navázat v příštím roce při všech závodech L21 Remus Formula,“ tak zněla slova Petra Semeráda po skončení čtvrtečního testu.

Šéf tým, pan Josef Křenek k proběhlému testu řekl: „Jsem velmi rád, že se nám ten test Formule 4 podařilo provést ještě před koncem sezóny. Velký dík náleží naším partnerům, bez kterých by to nebylo možné. Především pro naše mladé závodníky je velmi důležité, aby měli možnost závodit na aktuálních monopostech, které nabízí skvělou výchozí pozici pro vstup do velkého formulového světa. V německém a italském seriálu Formula 4 pravidelně startuje čtyřicítka talentovaných pilotů včetně Micka Schumachera.“

 

Přehled okruhů pro sezónu L21 Remus 2017:

Hockenheimring
Hungaroring

Red Bull Ring
Most

Slovakiaring
Brno
Monza

Technické specifikace Formule 4 Tatuus – link

img_3409.jpg

 

img_3539.jpg