Jdi na obsah Jdi na menu
 

Předsezónní testy odstartovaly letošní sezónu NECu

25. 3. 2012


richard_gonda_spa_38.jpg

V předposledním březnovém týdnu se na německých tratích Oschersleben a Hoskenheimring konaly oficiální testy formulové série Northern European Cup (NEC). Zatímco úvodního testu na Oscherslebenu se účastnila necelá desítka pilotů, tak na test na Hockenheimringu zavítali tři desítky pilotů. Mezi zúčastněnými týmy nescházel ani pražský tým Křenek Motorsport, jehož barvy v tomto testu reprezentovali slovenský jezdec Richard Gonda a talentovaná Gabriela Jílková, která si v uplynulé sezóně na své konto připsala triumf v formulové české trofeji a podruhé v řadě získala ocenění udělované Autoklubem ČR, cenu Elišky Junkové.

 

Zatímco Richard jezdil s dvoulitrovou formulí Renault již v průběhu loňské sezóny, kdy startoval rámci Eurocupu při Světové sérii Renault, tak pro Gábinu to bylo první ostré svezení s takto výkonnou formulí. V průběhu testu si oba jezdci vyzkoušeli různá nastavení svých vozů, čemu také odpovídají zajeté časy. Richard si nejlépe vedl v páteční čtvrté jízdě, kdy se mu podařilo zajet čas 1:39.982 a ten je ve výsledkové listině zařadil na pomyslné čtvrté místo.

Gábina absolvovala všech pět pátečních jízd a výsledkem bylo nejrychlejší kolo za 1:43.221, což je velice dobrý příslib pro úvodní závodní víkend letošní sezóny, který se uskuteční ve dnech 19.-22. dubna právě na Hockenheimringu.

Šéf týmu pan Josef Křenek ohodnotil toto testování slovy: „V NECu se již po několik sezón schází poměrně silná konkurence, kterou reprezentují týmy jako MP Manor, Fortec, Koiranen, van Amersfoort , Kaufmann Racing, a já jsem velice rád, že naši jezdci v takto silné konkurenci obstáli. Richard potvrdil vzestupnou formu, kterou prokázal již při zimním testování. Gábina při svém prvním testu pracovala jako profesionál, koncentrovaně, bezchybně a přitom rychle, čímž se jí podařilo udělat dojem nejenom na našeho inženýra. Jsem přesvědčen, že oba jezdci mají potenciál dosahovat umístění v první desítce.“  

Kalendář sezóny 2012:

Oficiální testy:        
19 & 20 březen     Oschersleben
22 & 23 březen     Hockenheim

Závody:        
19/22 duben     Hockenheim
21/23 červen    Nurburgring
5/8 červenec    Oschersleben
2/5 srpen          Assen
23/26 srpen     Red Bull A1 Ring
1/2 září              Most
20/23 září         Zandvoort
11/14 říjen       Spa