Jdi na obsah Jdi na menu
 

První, druhé a třetí místo pro jezdce týmu Křenek Motorsport

28. 8. 2014

fryb2324_1024x546.jpg

 O uplynulém víkendu pokračoval již svým šestým dílem pohárový seriál ESET Clio Cup.

V rámci tohoto klání identických vozů Renault Clio se na Slovakia Ringu představila před kulisou šampionátu Blancpain Sprint Series také dvojice švýcarských jezdců týmu Křenek Motorsport Stephan Peyer a Wani Finkbohner.

Po závodech v Poznani a v Mostě se jednalo již o třetí představení tohoto dua, které do závodu nastupuje za technické podpory mělnického týmu Carpek Service.

V prvním víkendovém závodě usednul za volant oranžového Clia Stephan Peyer, jenž po dramatickém boji s Markem Rzepeckim vybojoval třetí místo.

Peyerův týmový kolega Wani Finkbohner, pak v nedělní jízdě dokázal vybojovat stříbrnou pozici, když nestačil pouze na jezdce německého týmu JAS Autoteile Alfa Ahrense.

Z týmového pohledu však byla nejdůležitější sobotní vytrvalostní dvouhodinovka, ve které Peyer s Finkbohnerem vybojovali první místo před posádkami týmů Jas Autoteile (Ahrens/Mandra) a Lema Racing (Lalusic/Bulatovic). V závodě, který se jel za vydatného mrholení, tak jezdci týmu Josefa Křenka potvrdili vzrůstající formu a zisk dalších zkušeností pro nadcházející Epilog a lednový závod 24H Dubai.

Stephan Peyer: "Na Slovakia Ringu jsem jel poprvé a musím říci, že mě tento okruh velice mile překvapil. Je rychlý a náročný, moc se mi tady líbilo. A stejně tak i závody. Užil jsem si dvě pěkné bitvy, obzvláště pak tu vytrvalostní, kde se nám podařilo zvítězit, čehož si velice cením."

Wani Finkbohner: "Vzhledem k tomu, jaké vládlo v průběhu vytrvalostního závodu počasí, jsem rád, že se nám podařilo se Stephanem vyhrát. Vše zafungovalo skvěle a velký dík patří celému týmu za výbornou práci a perfektní pitstop. Do závodu ve sprintu jsem se kvalifikoval na třetím místě. V závodě jsem pak byl trochu ovlivněn nehodou, která se stala našemu kamarádovi a konkurentovi marku Rzepeckemu, který těsně přede mnou velice vážně havaroval. Po dlouhé safety car fázi jsem se již jen soustředil na udržení své pozice. Jsme opětovně o kouek blíže 24-hodinovce v Dubaji, před kterou nás čeká domácí závod v Brně. Velice se na to těším."

Josef Křenek: "Slovakia Ring byl dosud nejlepším závodním víkendem  ESET V4 Cupu. To že byli naši jezdci úspěšní mne těší, ale větší radost ale mám ze stále narůstajícího počtu startujících a vyrovnanosti závodních polí všech kategorií."

Výsledky:

1. závod

1. Alf Ahrens (GER)
2. Marek Rzepecki (POL)
3. Stephan Peyer (SUI)

2. závod
1. Alf Ahrens (GER)
2. Wani Finkbohner (SUI)
3. Tomasz Rzepecki (POL)

ESET ENDURANCE Clio Cup
1. Peyer/Finkbohner - Carpek Service
2. Ahrens/Mandra - JAS Autoteile
3. Lalusic/Bulatovic - Lema Racing

foto: Petr Frýba

 

fryb8557_1024x682.jpg