Jdi na obsah Jdi na menu
 

První kvalifikace sezóny přinesla jezdcům týmu Křenek Motorsport 2. a 4. místo

2. 4. 2016

fryb2196_1024x682.jpg

Dnešní kvalifikací odstartoval na francouzské trati Paul Ricard letošní ročník Evropského poháru cestovních vozů.

Pro pražský tým Křenek Motorsport se jedná již o pátou sezónu v řadě, kterou stráví tým Josefa Křenka v tomto prestižním evropském klání.

Před letošním ročníkem došlo dle očekávání na sjednocení soutěžních tříd a tak se od letošního ročníku bude v ETCC bojovat opětovně pouze o dva evropské primáty.

Ten první bude udělen nejrychlejšímu jezdci třídy S2000, ten druhý pak získá nejúspěšnější jezdec slabší třídy S1600.

V minulosti jsme si zvykli minimálně na dvojí zastoupení českých barev a nejinak tomu bude i v letošním ročníku s tím, že jezdci týmu Křenek Motorsport Petr Fulín a Christjohannes Schreiber budou nastupovat s vozy Seat León specifikace TCN2 v silnější třídě S2000 a další český jezdec, Tomáš Korený, jenž v loňském roce hájil právě barvy týmu Křenek Motorsport, bude startovat s Fordem Fiesta německého týmu Ravenol Racing v kategorii S1600.

Fulín se Schreiberem patřili k nejrychlejším jezdcům celého pole již od úvodních testů a svou rychlost potvrzovali i v prvních dvaceti minutách dnešního kvalifikačního klání, kdy jim s časy 1:36.263 a 1:36.458 patřilo první a druhé místo.

V závěrečné části se mezi ně však dokázal vklínit maďarský závodník Norbert Nagy a v úplně posledním kole se na nejvyšší místo výsledkové listiny dokázal vyšvihnout německý závodník René Münnich s Hondou (1:36.066).

Tomáš Korený svou premiérovou účast ve FIA ETCC zahájil kvalifikačním časem 1:51.530, což pro zítřejší startovní rošt znamená postavení ve třetí řadě třídy S1600.

"S dosavadním průběhem zde v Le Castellet jsem více než spokojen. Auta i piloti fungují na výbornou, což dokazují i naše výsledky v kvalifikaci. Do zítřejších závodů startujeme z druhého a čtvrtého místa a máme díky tomu i docela slušnou šanci na pódiové umístění. Velkou neznámou ještě ale bude počasí. To se zde díky silnému větru často mění a tak není dopředu úplně jasné, zda bude sucho, nebo přijde déšť a tak to asi bude trochu i o štěstí," těmito slovy hodnotí šéf týmu, pan Josef Křenek, dnešní kvalifikační výkony svých svěřenců.

Slova jezdců:

Petr Fulín: „Trať byla lehce pokropená a vypadalo to, že bude déšť sílit, tak jsem hned od počátku jezdil s cílem dát tam rychlé kolo co nejdříve. Když jsem pak zajel do boxů, tak trať kompletně oschla a já pak už jen s vyčerpaným benzínem sledoval, jak to tam René poslal. Zítra je ale nový den a já se na něj moc těším.“

Chrisjohannes Schreiber: „Hned na začátku musím říct, že jsem zklamán, že se mi nepodařilo udržet to druhé místo. Přesto vše si ale myslím, že čtvrtá pozice je pro začátek slušný výsledek. Když jsme dnes jezdili na mokru, měl jsem pocit, že se mé současné auto nechová o moc více odlišněji než ostatní auta, se kterými jsem jezdil dříve. Když jsme ale měli možnost vyzkoušet auta na zcela suché trati, musím říci, že ten rozdíl je obrovský. Je toho hodně co se musím naučit a děkuji všem lidem z našeho týmu, že mi to hodně usnadňují. Inženýři pracují naprosto skvěle a já se cítím hodně v pohodě.“

Tomáš Korený: „ETCC je pro mne velká změna. Auto je úplně jiné a tak jsem musel zapomenout všechno, co jsem se doposud naučil a začít znovu. První test nám pršelo, což nebylo zrovna ideální. Ve druhém testu nám pak nefungoval motor a tak jsem přišl o možnost svézt se na suchu. V dnešním tréninku už ale šlo vše podle plánů a tak jsem najezdil dost kilometrů. V kvalifikaci to nejprve vypadalo na déšť, takže se všichni hnali, co to jen šlo. Na to jsem ale doplatil, když jsem se v poslední zatáčce potkal se silnějším autem a z kvalifikace jsem byl vyřazen právě v době, kdy trať zcela oschla. Na zítřek tak mám tu správnou motivaci a udělám vše proto, abych svou pozici co nejvíce vylepšil.“

Start zítřejšího prvního závodu je naplánován na 13:335. Do druhé závodní jízdy pak jezdci odstartují po krátkém repair timu ve 14:50.

Livetiming můžete sledovat na tomto odkaze.

Výsledky kvalifikace ETCC na Paul Ricard:

1. René Münnich (GER) Honda Civic 1:36.066
2. Petr Fulín (CZE) SEAT Leon Cup Racer 1:36.263
3. Norbert Nagy (HUN) SEAT Leon Cup Racer 1:36.414
4. Christjohannes Schreiber (SUI) SEAT Leon Cup Racer 1:36.458
5. Pierre Humbert (FRA) SEAT Leon Cup Racer 1:36.499 

img_0148.jpgimg_2204.jpgimg_1518.jpg