Jdi na obsah Jdi na menu
 

Rychlá kola v Lysé přilákala tisíce návštěvníků

12. 11. 2013

Přes šedesát exponátů závodních vozidel mohli koncem uplynulého týdne spatřit početné řady návštěvníků v Lysé nad Labem během tradiční specializované výstavy závodních aut a motocyklů Rychlá kola. Samostatná expozice byla věnována motocyklové Šestidenní, jejíž první ročník se uskutečnil v Anglii právě před sto lety. Přehlídku vzácných strojů endura dotvářela expozice dobového oblečení i cen získané našimi soutěžními jezdci, včetně té nejvýznamnější, Světové trofeje… Velmi početně byla zastoupena technika pro plochou dráhu, motokros, trial a supermoto.

Tým Křenek Motorsport se na výstavě prezentoval hned v několika sportovních odvětvích.

Asi největším lákadlem byla prezentace vozů BMW 320 si, se kterými jezdci Petr Fulín a Michal Matějovský v letošním roce vybojovali 1. a 5. místo v seriálu FIA ETCC 2013. Petr Fulín si připravil pro návštěvníky výstavy jízdy na oblíbeném závodním trenažeru a také autogramiády, během kterých se s příznivci automobilového sportu podělil a své zážitky z letošní úspěšné sezóny.

Michal Matějovský se v době konání výstavy musel věnovat studijním povinnostem spojeným se studiem na další vysoké škole, ale ani jeho fanoušci o podpisy během autogramiády nepřišli… Michal podepsal společné týmové plakáty ještě před začátkem výstavy a během sobotních a neděleních autogramiád svůj podpis pak připojil i Petr Fulín.

V Lysé byla přítomna také v současnosti nejrychlejší česká okruhová závodnice Gabriela Jílková, která v letošním roce startovala sporadicky s dvoulitrovou formulí Renault v závodech MMČR, ESET V4 Cupu a rakouské Remus Formula Renault. Vedle formule Gabriely Jílkové byla vystavena také formule Gloria C8F nedávno tragicky zesnulého jezdce týmu Lukáše Hanžla, jehož památku mohli návštěvníci vzpomenout a uctít také díky přítomným fotografiím a pohárům.

Pořadatelskou činnost pak prezentoval závodní vůz Renaul Clio Sport mělnického závodníka Tomáše Pekaře. Ten s tímto vozem letos vybojoval titul vicemistra v pohárovém klání Renault Clio Cup Bohemia, jehož promotérem je Křenek Motorsport (www.cliocup.cz).

 

02.jpg

05.jpg

lysa-n.l.2013-002-700x466.jpg

12.jpg