Jdi na obsah Jdi na menu
 

Sázka na osvědčené Clio

20. 11. 2014

20141110_185908_resized.jpg

V momentě, kdy se u pražského týmu Křenek Motorsport začínalo přemýšlet o případném startu v dubajském 24-hodinovém závodu, vystala celá řada otázek, na které do dnešního dne nebylo možné přesně odpovědět. Jedinou známou věcí, o které tak nebylo třeba vůbec diskutovat, byla volba, s jakým vozem se tým tohoto závodu zúčastní.

"Renault Clio představuje velice spolehlivé a zajímavé auto, které v těch správných rukou nabízí velký potencionál a vysoký stupeň kvality. Když jsme začali přemýšlet o startu v Dubaji, bylo od počátku jasné, že bychom se tohoto závodu účastnili právě s Cliem. Naše auto, se kterým Wani a Stephan úspěšně absolvovali letošní sezónu, by pro start ve 24-hodinovém závodě vyžadovalo nezbytné úpravy a tak jsem rád, že se nám podařilo k tomuto projektu přizvat německý tým Steibel Motorsport v jehož čele stojí zkušený Claus Steibel," říká šéf týmu Křenek Motorsport pan Josef Křenek.

Více o závodě a autě již říká sám Claus Steibel: "Když za mnou Josef přišel s návrhem na společný start v Dubaji, neváhal jsem ani vteřinu. Startovali jsme tam již v letech 2010 a 2011, přičemž v roce 2010 jsme jeli celou dobu v čele naší třídy a o dobrý výsledek nás v závěrečné fázi závodu připravila závada na motoru. Tenkrát z toho bylo čtvrté místo, které jsme zopakovali i v dalším roce. Všichni dobře ví, že ve vytrvalosti jde hlavně o to vydržet a nevzdávat se. Do tohoto závodu půjdeme mnohem silnější. Máme skvělou posádku a věřím, že ve spolupráci s Josefem Křenkem můžeme i vyhrát. Případné pódium však nebude zadarmo, vždyť do naší třídy A2 je aktuálně přihlášeno 15 posádek. Co se auta týče, tak to vychází z klasického pohárového Clia třetí generace. Auto je vybaveno rychlozvedáky a má zvětšenou nádrž na 100 litrů. Tyto úpravy představovaly nemalý nárůst váhy, což jsme se snažili alespoň částečně kompenzovat karbonovými dveřmi a plastovými okny. Náš tým toto auto nasazuje mimo jiné také na Nordschleife do závodů VLN."

Do startu závodu zůstává – 44 dnů

Užitečné odkazy:
web týmu - www.krenek.cz
facebook - https://www.facebook.com/pages/K%C5%99enek-Motorsport/123550134325821
web závodu - www.24hdubai.com