Jdi na obsah Jdi na menu
 

Štěstí i smůla, dvě vítězství, defekt motoru a zisk poháru Národů ... to byl víkend jezdců týmu Křenek Motorsport v Magny Cours

10. 7. 2016

pfdx7625_1600x1119.jpg

Pořadí na čele tabulky průběžného hodnocení šampionátu FIA ETCC je srovnáno!

Do Magny Cours přijel v roli leadera jezdec týmu Rikli Motorsport Kris Richard, jehož náskok na druhého v pořadí Petra Fulína představoval pouhé dva body.

Po sobotní kvalifikaci, kterou vyhrál Richard právě před Fulínem, se tento náskok zvětšil o jeden bod, nicméně výsledky nedělních závodů rozhodli o tom, že k posledním dvěma podnikům v italské Imole (2. října) pojedou jezdci se shodným počtem 92 bodů.

V prvním závodě zvítězil Fulín před Chaumatem, Nagym a Richardem, v tom druhém pak vítězně projel cílem Richard s náskokem 2,6 vteřin před Petrem Fulínem. Další smolný víkend si ve Francii odbyl druhý týmový jezdec Christjohannes Schreiber. Schreiber startoval do prvního závodu z páté pozice a toto umístění si s přehledem kontroloval až do sedmého kola, kdy u jeho vozu došlo k defektu motoru, což znamenalo předčasný konec celého víkendu.

Velkou radost českým fanouškům udělal týmový junior Tomáš Korený. Korený startuje s Fordem Fiesta ve slabší třídě S1600 a včera vybojovanou pole position dnes po velkém boji přetavil ve své první vítězství v ETCC. Cesta k tomuto vítězství však nebyla vůbec jednoduchá. Šestnáctiletý závodník z Olomouce bojoval po celý závod s Kevinem Hilgenhövelem a Niklasem Mackschinem a o svém triumfu rozhodnul až ve velice těsném souboji v závěrečném kole. Ve druhém závodě pak dokázal přidat ještě bronz a před posledním podnikem se 56 body drží na čtvrtém místě hodnocení třídy S1600.

Vítězství Petra Fulína a Tomáše Koreného, v součtu bodů pomohlo i k zisku poháru národů pro Českou republiku, ze které se naši jezdci radují v letošním ročníku poprvé.

Šéf týmu pan Josef Křenek zhodnotil francouzský víkend těmito slovy: "Z vítězství Petra Fulína a Tomáše Koreného mám obrovskou radost, ale na druhou stranu mne mrzí, že Christjohannes Schreiber opět z technických důvodů nedokončil závod. Určitě to pro něj není lehká situace, ale na defektu motoru nenese žádnou vinu, tak pevně věřím, že se s tím vyrovná a do posledních závodů v Imole opět nalezne dostatečnou dávku motivace. Děkuji jezdcům, partnerům a celému týmu za nasazení a výborně odvedenou práci."

Slova jezdců:

Petr Fulín: "Odjíždím s pocitem, že tento víkend se opravdu povedl. Kris jel velice dobře a mě se dnes nepodařilo najít recept na jeho předjetí a to ani na vzdory faktu, že jsme byli na limitu auta. Před Imolou tak máme oba stejný počet bodů a v posledních dvou závodech může rozhodnout i ta sebemenší drobnost. Rád bych poděkoval celému týmu za skvěle odvedenou práci a stejně tak i mé rodině, která mne sem do Francie přijela podpořit."

Christjohannes Schreiber: "Nevím co říci. Po dnešním dni mám na kontě více než polovinu nedokončených závodů z celé sezóny a vše kvůli technickým problémům. I přesto vše se chci dívat dopředu a na 100% se připravit na další závody. "

Tomáš Korený: "V prvním závodě jsem se hned po startu propadnul o dvě místa. Nevzdal jsem to a celý závod jsem bojoval. Byl to moc pěkný souboj až na samotném limitu a o to je výhra sladší! S Petrem Fulínem se nám podařilo vyhrát hodnocení poháru národů, což je taková malá odměna pro české fanoušky. Jsem rád, že se mi podařilo ukázat, že mám v tomto šampionátu své místo a že pokud zde budu pokračovat, tak, že se mnou bude třeba počítat!"

pfdx5443_1600x1066.jpgschreiber1.jpgetcc-super-1600-battle-800x533.jpg

Výsledky závodů v Magny Cours:

1. závod
S2000
1 Petr Fulín 12 kol

2 Pierre-Etienne Chaumat +4.688
3 Norbert Nagy +5.857
4 Kris Richard +11.363
5 Mladen Lalusic +21.036

S1600
1 Tomáš Korený
2 Kevin Hilgenhövel
3 Niklas Mackschin

2. závod
S2000

1 Kris Richard 12 kol
2 Petr Fulín +2.687
3 Peter Rikli +14.894
4 Pierre-Etienne Chaumat +15.262
5 Norbert Nagy +15.546

S1600
1 Kevin Hilgenhövel
2 Niklas Mackschin
3 Tomáš Korený