Jdi na obsah Jdi na menu
 

Test v Mostě jako příprava na velké sezónní finále

15. 8. 2013

 

_mg_1441.jpg

 

Na přelomu července a srpna se na mosteckém autodromu uskutečnil formulový test týmu Křenek Motorsport a jeho jezdce Christiana Malchárka.

Cílem tohoto testu bylo připravit nastavení monopostu pro nadcházející prestižní závody série  Northern European Cup, které se na této trati uskuteční na konci srpna v rámci závodního víkendu Czech Truck Prix.

Malchárek v průběhu tohoto testovacího dne obkroužil více než 60 okruhů a dosažené časy napovídají, že by se po loňském debutu, kdy vybojoval skvělé 15. místo, mohl ještě více přiblížit těm nejrychlejším jezdcům.

"Závody NECu vždy představují velkou výzvu, vždyť v tomto seriálu pravidelně startují téměř čtyři desítky pilotů. My jsme se letos zaměřili spíše na testování, než na závodění a myslím, že to byl dobrý krok. V loni jsem zde dojel na 15. místě, letos bych tento výsledek rád napodobil a pokud možno ještě o něco vylepšil. Udělám vše proto, abych byl v jedné vteřině s těmi nejlepšími jezdci. Cítím, že jsme dobře připraveni a tak si myslím, že tento cíl není nereálný," řekl po testu Christian Malchárek.