Jdi na obsah Jdi na menu
 

Tomáš Korený přesedne z formule do Fiesty a pojede ve FIA ETCC

25. 2. 2016

img-4315_1600x1066.jpg

Olomoucký závodník Tomáš Korený, který v uplynulém roce úspěšně hájil barvy Křenek Motorsport junior týmu FormulaStar ve středoevropském zónovém mistrovství FIA CEZ oznamuje  přestup do nejvyšších pater evropského okruhového sportu.

"Koncem minulého roku jsme dostali od německého Ravenol San týmu nabídku, že by Tomáš mohl jet v letošní sezóně ETCC s Fordem Fiesta. Bylo to zpráva velice překvapivá a i když se jednalo o dobrou nabídku, byla nad rozpočtové možnosti a nedával jsem jí až tak moc nadějí. Nakonec se ale našla pomoc u německých partnerů, především od společnosti Ravenol a Professional MotorSport World Expo a Tomáš tak bude vedle Petra Fulína dalším českým jezdcem v Evropském poháru cestovních vozů," říká šéf týmu Křenek Motorsport, pan Josef Křenek.

„Jsem rád, že se nám povedlo dovést jednání týmem RAVENOL Motorsport o spolupráci do zdárného konce, ETCC pro mě znamená další posun vpřed v mojí kariéře, je to příležitost ukázat se mezi evropskou špičkou, a doufám, že se mi podaří se předvést v co nejlepším světle,“ tak zněla slova nového jezdce týmu Ravenol Racing, Tomáše Koreného.

„První závod je téměř za dveřmi, předsezónní příprava vrcholí, a já se nemůžu dočkat, až se vrátím zpět za volant, a jsem velmi rád, že budu moci být součástí takto prestižního šampionátu. Týden před tímto závodem se budu účastnit soutěže JuniorStar, což pro mě bude takové první letošní okušení závodního auta, po dlouhé zimní pauze. Závěrem bych chtěl moc poděkovat panu Josefu Křenkovi, panu Hansi Niemannovi a všem sponzorům, za jejich podporu, a důvěru v nadcházející sezóně,“ dodává Tomáš Korený.

Kola šampionátu FIA ETCC se roztočí o prvním dubnovém víkendu na francouzské trati Paul Ricard, kde se Tomáš Korený s Petrem Fulínem pokusí navázat také na předcházející úspěchy českých barev v hodnocení Poháru národů (2015-P2, 2014-P1, 2013-P1, 2012-P3).

Kalendář FIA ETCC pro sezónu 2016:

01.-03.04 Paul Ricard (FRA)
15.-17.04 Slovakia Ring (SVK)
26.-28.05 Nordschleife (DEU)
10.-12.06 Vila Real (POR)
08.-10.07 Magny-Cours (FRA)
30.-02.10 Imola (ITA)

2013etcc-pergusa-krafft.jpg