Jdi na obsah Jdi na menu
 

Tým Křenek Motorsport čekají první závody na městské trati

23. 6. 2016

b_5vjhyw4ae8skw.jpg

Pražský tým Křenek Motorsport se od svého vzniku v roce 1996 účastnil celé řady nejrůznějších závodů na nejrůznějších tratích. I přesto vše, se v jubilejní 20-té sezóně dočká tým Josefa Křenka celé řady premiér a novinek. Předcházející závodní víkend šampionátu FIA ETCC zavedl Petra Fulína a Christjohannese Schreibera na legendární Nordschleife, kde Křenek Motorsport rozložil své zázemí úplně poprvé. Neuplynul ani měsíc a týmová karavana se vydává na dalekou cestu do portugalského Vila Realu.

Na tamní městské trati se o nadcházejícím víkendu uskuteční 7. a 8. závod letošní sezóny FIA ETCC a bude to opětovně poprvé, co vozy týmu Křenek Motorsport budou závodit na městské trati. Na to zda tato premiéra bude stejně tak úspěšná, jako ta na Nordschleife, kde Petr Fulín vybojoval první vítězství v historii novodobého ETCC, si budeme muset ještě pár dnů počkat. Jisté však je, že oba jezdci do Portugalska vyrážejí s pokorou a odhodláním udělat maximum pro dobrý výsledek.

"Se závody na městské trati jsem se setkal již v Supercopě, kdy jsme startovali na Norisringu. V posledních dnech jsem shlédnul několik onboardů a jsem si naprosto jistý, že nás čeká velká srdcařina. Uspět ve Vila Realu je maximálně důležité, protože se tam budou udělovat dvojnásobné body. I proto je třeba 100% koncentrace a vyvarovat se sebemenší chybičce. Svodidla jsou tam hodně blízko a každé sebemenší zaváhání by mohlo znamenat okamžitý konec víkendu a tím i dvojnásobnou ztrátu na soupeře, kteří budou úspěšnější," tak zněla odpověď Petra Fulína na otázku, jak se těší na portugalské závody.

Podobně se o nadcházejícím víkendu vyjádřil i Christjohannes Schreiber: "Městský závod pro mne představuje zcela novou zkušenost. Bude to určitě hodně těžké, ale dobré výsledky z Nordschleife nás utvrzují v tom, že můžeme uspět i na té nejnáročnější trati. Každá trať má své úskalí a nástrahy. Důležité je vyhnout se všem chybám a jet s rozvahou a čistou myslí."

Závody v Portugalsku však nepředstavují  výzvu jen pro jezdce, ale také pro celý tým. Více k tomu již říká šéf týmu, pan Josef Křenek:

"Cesta z Prahy do Vila Real měří více než 2.500 kilometrů a část týmu tak s kamionem vyrazila již v neděli po skončení víkendu ESET V4 Cupu na mosteckém Autodromu. Další závod ETCC bude následovat jen o dva týdny později v Magny Cours. Bude tedy velmi důležité, aby zůstala auta v pořádku. Jinak se ale do Vila Real docela těším, bude to letos naposledy, co jedeme spolu s WTCC a také teprve náš druhý závod v Portugalsku. Poprvé to bylo v roce 2008, kdy jsme s Adamem Koutem závodili v Estorilu v závodech Eurocupu Formule Renault."

Harmonogram víkendu je rozložen tak, jak je zvykem do tří závodních dnů. V pátek jsou naplánovány dvě testovací jízdy, které dohromady jezdcům poskytnou 90 minut na seznámení s tamní tratí. V sobotu ráno přijde na řadu volný trénink a v 16:20 půlhodinová kvalifikace. Starty dvou závodních jízd jsou naplánovány na neděli na 10:20 a 11:30. Mimo Petra Fulína a Christjohannese Schreibera se po vynechaném německém podniku na trati představí také junior týmu Tomáš Korený, jenž v letošním roce usedá do Fordu Fiesta týmu Ravenol Motorsport.

Časový harmonogram

Pátek 24. června
09:00 - 1. test
14:15 - 2. test

Sobota 25. června
09:55 - volný trénink
16:20 - kvalifikace

Neděle 26. června
10:20 - 1. závod
11:30 - 2. závod

13227660_1328099553870867_3803306190323465422_o.jpg