Jdi na obsah Jdi na menu
 

Tým Křenek Motorsport vyšle do závěrečného podniku FIA ETCC Václava Nimče

20. 9. 2017

11_resized.jpg

Pražský tým Křenek Motorsport nasadí při závěrečném finále ETCC v Mostě dalšího jezdce, Václava Nimče.

Sedmnáctiletý Nimč v letošní sezóně úspěšně hájí barvy juniorského týmu Křenek Motorsport v Renault Twingo Cupu, kde dojíždí pravidelně pro body za pódiová umístění a potvrzuje své závodnické kořeny. Jeho otec Václav Nimč v minulosti startoval v závodech FIA CEZ a také v ADAC SuperTourenWagen Meisterschaft s vozem Opel Vectra. 

V Mostě Nimč usedne do vozu VW Golf TCR německého týmu Steibel Motorsport, který je dlouhodobým partnerem týmu Josefa Křenka. V minulosti již takto startovali ve 24-hodinovém závodě v Dubaji, a nebo ve 12-ti hodinovém Epilogu v Brně.

Více k tomu již říká šéf týmu pan Josef Křenek: „Když k nám Vašek přišel, měl zkušenosti jen ze simulátoru, v autě nikdy před tím nejel. Od začátku ale ukazoval, že má v žilách závodnickou krev a vše zvládal bez problémů. V minulosti jsem pracoval i s jeho otcem a ten patřil k těm nejrychlejším. Vašek jel dosud jen 8 závodů a je možné, že tento krok, přejít již teď na vůz TCR přichází moc brzy. Já jsem ale o jeho talentu přesvědčen a pevně věřím, že své premiéry zhostí se ctí.“