Jdi na obsah Jdi na menu
 

Úspěch jezdců týmu Křenek Motorsport v kvalifikaci v Magny Cours

9. 7. 2016

pc.jpg

Diváci ve francouzském Magny Cours dnes byli svědky letošní předposlední kvalifikace šampionátu FIA ETCC. Jezdci týmu Křenek Motorsport Petr Fulín a Christjohannes Schreiber v tomto kvalifikačním klání vybojovali díky časům 1:50.172 a 1:50.904 start z první a třetí řady.

Mnoho důvodů k radosti mohl mít po kvalifikaci také týmový junior Tomáš Korený (Ford Fiesta/Ravenol Motorsport), který ve svém nejrychlejším kole zajel čas 2:04.673 a poprvé ve své kariéře bude do prvního závodu ETCC startovat z pole position třídy S1600.

"V kvalifikaci jsme měli trochu smůly kvůli červené vlajce po Richardově nehodě, na kterou nejvíce doplatil Christjohannes. S výsledky jsem ale spokojen a mam velikou radost z prvního místa Tomáše Koreného. Do zítřejšího závodu je vše otevřené a všichni naši jezdci mají šanci bojovat o pódiová umístění.," těmito slovy zhodnotil kvalifikační den šéf týmu, pan Josef Křenek.

Starty nedělních závodů jsou naplánovány na 10:50 a 12:35 a v přímém přenose je můžete sledovat na televizním kanále EUROSPORT 2. Další možností jak sledovat počínání jezdců českého týmu, je živý stream na oficiálním webu www.fiaetcc.com.

Slova jezdců:

Petr Fulín, 2. místo: "Kvůli vysokým teplotám pneumatiky vydrželi jenom jedno ostré kvalifikační kolo, v první jízdě jsem měl problém s posilovačem řízení, ve druhé boural Kris Richard a byla vyvěšena červená vlajka. Když jsem pak vyjel zpátky na trať, pneumatiky už neměly takovou přilnavost. Okruh se mi moc líbí, ta atmosféra okolo je úžasná. "

Christjohannes Schreiber, 5. místo: "Páté místo není výsledek, se kterým bych mohl být zrovna spokojen. Myslím, že mám rychlé auto, ale dnes se mi nepodařilo zcela využít jeho potenciál. Později se podíváme na data a uvidíme, co můžu do zítřka zlepšit."

Tomáš Korený, pole position S1600: "Z výsledku mám velkou radost. V tréninku jsem měl problémy s řazením. Tyto problémy přetrvávaly i v kvalifikaci a tak se na to před závodem budeme muset ještě podívat. V tom rychlém kole jsem udělal menší chybu, naštěstí to i tak stačilo. Původně jsem si myslel, že budu tak druhý, nebo třetí. Je to má první sezóna v ETCC a tak se musím ještě mnohé učit, ale zatím se zdá, že se pořád zrychluji a to je dobré."

Výsledky kvalifikace:

S2000
1. Kris Richard (SUI) Honda Civic 1:50.067
2. Petr Fulín (CZE) SEAT Leon Cup Racer 1:50.172
3. Pierre-Etienne Chaumat (FRA) SEAT Leon Cup Racer 1:50.550
4. Norbert Nagy (HUN) SEAT Leon Cup Racer 1:50.579
5. Christjohannes Schreiber (SUI) SEAT Leon Cup Racer 1:50.904

S1600
1. Tomáš Korený (CZE) Ford Fiesta 2:04.673
2. Kevin Hilgenhövel (DEU) Peugeot 207 Sport 2:04.835
3. Niklas Mackschin (DEU) Ford Fiesta 2:04.853

pf_1.jpgchjs.jpg