Jdi na obsah Jdi na menu
 

Úspěšné představení jezdců týmu Křenek Motorsport při mosteckém víkendu ESET V4 Cupu

22. 6. 2016

img_0979.jpg

Třetí závodní klání ESET V4 Cupu sezóny 2016 zavedlo pole jezdců do České republiky na Autodrom v Mostě.

V pátek ráno, kdy se boje o další body rozhořely naplno, bylo v tamním paddocku naskládáno téměř 130 závodních speciálu nejrůznějších specifikací. Součástí tohoto startovního pole byli také jezdci pražského týmu Křenek Motorsport a jeho juniorské části týmu FormulaStar.

Do víkendových bojů zasáhla pod hlavičkou týmů Josefa Křenka hned šestice mladých jezdců. Vedle stálých členů týmu Christjohannese Schreibera, Tomáše Koreného, Petra Semráda a Pirmina Wexlera, došlo také na starty úspěšných účastníků talentové soutěže JuniorStar Jan Midrly a Pavla Gellnera.

Christjohannes Schreiber pojal svou účast jako přípravu na nadcházející závody FIA ETCC v portugalském Vila Realu a i přesto s přehledem ovládnul oba závody ESET TWC v hodnocení kategorie vozů TCN2.

Úspěch ale sklidili i další jezdci: Pirmin Weixler dokázal vyhrát první závod a ve druhém si dojel pro body za sedmé místo. Petr Semerád si připsal další body v hodnocení L21 Formula Remus Junior když v prvním závodě projel na čtvrtém místě. Vítěz letošního ročníku JuniorStar se vedle závodů představil také za volantem pohárového Twinga. Se kterým dokázal vyhrát hned první páteční trénink. V sobotním závodě pak byl v konkurenci jedenácti jezdců klasifikován jako šestý, což zároveň znamenalo vítězství v hodnocení kategorie Junior.

Tomáš Korený, jenž s Glorií C8F absolvoval celou loňskou sezónu, opětovně potvrdil své kvality a po obou závodních jízdách vystoupal na pódium pro trio nejlepších. V prvním závodě to bylo místo druhé a v tom druhém bral mladý olomoucký závodník body a poháry za místo třetí.

Pavel Gellner startoval v Twingo Cupu úplně poprvé a při své premiéře vybojoval poháry za 1. a 3. místo v hodnocení Juniorů. Do celkové tabulky průběžného hodnocení si pak připsal body za sedmé a deváté místo. To Jan Midrla, který startoval již v závodech na Hungaroringu, se do výsledkových listin zapsal 3. a 11. místem.

"Byl to další náročný víkend, v jehož průběhu jsme bojovali na více frontách. Jsem rád, že mohu konstatovat, že se naši junioři v tak nabité konkurenci neztratili, což platí jak o našich stálých jezdcích, tak i o úspěšných absolventech projektu JuniorStar," těmito slovy pochválil Josef Křenek své svěřence po skončení nedělních závodů.

054-autodrom--most-17-19.6.2016.jpg

Christjohannes Schreiber: "Víkend v Mostě pro nás představoval spíš test než závody, ale i tak si dvou vybojovaných vítězství velice cením. Závodil jsem zde již s Clio Cupem Bohemia a bylo skvělé se sem znovu vrátit."

Tomáš Korený: "Závody v Mostě jsem si velmi užil, poprvé letos jsme s Péťou Semerádem startovali proti sobě, navíc v identických vozech, takže jsme si užili spoustu boje na trati. S výsledky jsem spokojený, mrzí mě, že mě v posledním kole ve druhém závodě zradila technika, ale to patří k závodění."

Pirmin Weixler: "Závody byly velice tvrdé a já musel hodně bojovat o každou pozici, protože konkurence byla hodně vyrovnaná. První závod, který jsem vyhrál, jsem si opravdu hodně užil."

Pavel Gellner: "Od prvního tréninku jsem si jízdu neskutečně užíval a postupně začal zrychlovat. V pátek následoval trénink za silného deště a s náhonem na zadek to byla pěkná klouzačka. V kvalifikaci jsem po chybě při nájezdu na cílovou rovinku vyletěl z dráhy dříve, než jsem dokázal zajet nějaký dobrý čas a tak jsem startoval z posledního místa. Nakonec se mi ale podařilo vybojovat body za 7. a 9. místo, což znamenalo také 1. a 3. místo v juniorech. Byly to skvělé závody, plno kontaktů a předjíždění!"

Přehled výsledků:

Twingo Cup

Pirmin Weixler – FormulaStar
1.závod - 1. místo
2. závod - 7. místo

Petr Semerád - FormulaStar
1. závod - DNF
2. závod - 6. místo / 1. místo junior

Jan Midrla  - Lema Racing
1. závod - 3. místo
2. závod - 11. místo

Pavel Gellner – Lema Racing
1. závod - 7. místo / 1. místo junior
2. závod - 9. místo  / 3.místo junior

ESET TCN2

Christjohannes Schreiber - Křenek Motorsport
1. závod - 1. místo
2. závod - 1. místo

L21 Formula Remus Junior

Petr Semerád
1. závod - 4. místo
2. závod - DNF

Tomáš Korený
1. závod - 2. místo
2. závod - 3. místo

cjop.jpg13483269_1104668456243418_8485368626078136145_o.jpg078-autodrom--most-17-19.6.2016.jpg039-autodrom--most-17-19.6.2016.jpg