Jdi na obsah Jdi na menu
 

Úspěšný test Christiana Malchárka

29. 7. 2012

V rámci naplánovaného testovacího programu, se v průběhu uplynulého týdne uskutečnil na autodromu v Mostě další z testů týmu Křenek Motorsport.

V průběhu čtyř testovacích dnů si kokpit monopostu formule Renault 2,0 vyzkoušel slovenský jezdec Christian Malchárek, kterého v posledním testovacím dni doplnila i Gabriela Jílková. Ta tento test pojala jako přípravu na nadcházející závody DIVIZE 2, které se na zdejší trati uskuteční již příští týden.

Pro Malchárka se jednalo o vůbec první zkušenost s takto rychlým monopostem. Osmnáctiletý Christian se však s touto výzvou popasoval na výbornou a s formulí i okruhem se sžil velice rychle. Jeho dosažený čas 1:35.4 je natolik dobrý, že tým zvažuje Malchárkovu účast při zmíněných závodech DIVIZE 2 v Mostě.

DIVIZE 2, je šampionát formulových vozů s objemem motorů do 2.000 ccm a pro tým Křenek Motorsport se bude jednat o první letošní představení v této sérii. Mimo již zmíněné Gabriely Jílkové se v Mostě představí také slovenský pilot Richard Gonda. Ten tento závodní víkend pojme jako část přípravy na svůj hlavní sezónní program a sice závody Northern European Cupu, které se na tomto okruhu uskuteční o víkendu 1.-2. září v rámci Czech Truck Prix.

Z tohoto důvodu v Mostě zároveň s týmem Křenek Motorsport testovali také další účastníci NECu -Švýcarský tým Daltec a Scuderia Nordica. Na testech se objevil také pravidelný účastník německého šampionátu ATS Formule 3, Lotus junior team Motopark.

Šéf týmu, pan Josef Křenek, zhodnotil tento test těmito slovy: "Christian nás velmi pozitivně překvapil. I když není na okruzích nováčkem, ve formuli seděl poprvé. Poté co jsme mu doporučili brzdit levou nohou, dělal velké pokroky a dosažené časy se stale zrychlovaly. Velmi dobře spolupracoval s našim inženýrem a základní ovládáni formule zvládl bez problému. Pevně věřím, že by se i ve formulovém zavodním poli neztratil".