Jdi na obsah Jdi na menu
 

V pátek se ve Francii odjely dvě testovací jízdy

26. 6. 2015

img_3732.jpg

Jezdci týmu Křenek Motorsport na čele pátečních testů.

Na jedinečné francouzské trati, která nese jméno po svém zakladateli, výstředním nápojovém magnátu Paulu Ricardovi, se dnes uskutečnily dva hodinové testy, které poprvé prověřily kvalitu a připravenost jezdců Evropského poháru cestovních vozů.

Mezi nimi již tradičně nescházeli ani dva jezdci pražského týmu Křenek Motorsport Petr Fulín a Michal Matějovský.

Oba piloti se jednoznačně shodli, že letošní podmínky jsou mnohem příznivější, než ty které provázely závody v loňské sezóně: "Je tady moc hezky, okruh je posazen do nádherné krajiny a to slunce a teploty nad třicet stupňů, to vše jen umocňují", řekl po prvním testu Michal Matějovský. Petr Fulín svého parťáka vzápětí doplnil slovy: "Tento víkend není našlapaný tak jako tomu bylo na Slovensku. To je poznat i v paddocku, kde je to tak nějak vše vzdušnější a klidnější. Jsme hned za starými boxy a atmosféra tady zatím připomíná spíš jen rodinné zázemí. Vnímám to však zatím spíš jako klid před bouří a tak uvidíme, jak se to v následujících hodinách změní."

fryb3356.jpg

To, že se jezdci týmu Josefa Křenka cítí ve Francii opravdu pohodě, dokládá i pohled do výsledkových listin, kde oba okupují přední příčky svých tříd:

Petr Fulín:
1. test - 1:36.690 - P2
2. test - 1:36.210 - P1

Michal Matějovský
1. test - 1:39.653 - P1
2. test - 1:38.142 - P1

V sobotu na jezdce čeká 9:45 ještě jedna 30-ti minutová tréninková jízda a ve 12:15 již přijde na řadu půlhodinová kvalifikace.

Michal Matějovský, BMW 320si, TC2: "V prvním testu jsem měl problém s řazením pátého rychlostního stupně a tak jsme ve zbývající části vyměnili převodovku. Ve druhém testu již pak bylo vše v pořádku a auto fungovalo skvěle. Myslím, že zajeté časy jsou slibné a věřím, že zítra se nám to posunout ještě o kousek dál."

Petr Fulín, Seat Leon Racer Cup, SMT: "Hned v úvodu bych rád poděkoval klukům, za to jak skvěle zvládli celý ten logisticky náročný přesun ze Slovenska. V dnešních testech jsme zkoušeli různá nastavení. Původně jsem si myslel, že by některé varianty nemohli ani fungovat, ale nakonec se ukázalo, že opak je pravdou."

img_0473.jpg