Jdi na obsah Jdi na menu
 

V Poznani na třech frontách

11. 6. 2014

 

luky_foto.jpg

Tým Křenek Motorsport čeká náročný víkend v polské Poznani.

Tým z Měšic u Prahy vyrazí ke třetímu závodnímu víkendu ESET V4 Cupu s trojicí švýcarských jezdců, kteří se v průběhu víkendu představí hned ve všech třech disciplínách.

Nejmladší z jezdců, nováček Nikolaj Rogivue, se představí ve dvou závodech ESET Formula za volantem monopostu Gloria C8F. Nikolaj Rogivue je 18-ti letý Švýcar, který se stane prvním jezdcem, jenž se v českém okruhovém šampionátu představí díky patronaci a podpoře rodiny roudnického jezdce Lukáše Hanžla. Je tak více než symbolické, že start tohoto projektu se uskuteční právě při závodě, jenž byl v loňském roce pro Lukyho právě tím posledním.

Dalšími dvěma jezdci budou Wani Finkbohner a Stephen Peyer. Oba jezdci budou v rámci spolupráce s týmem Carpek Service startovat s pohárovými vozy Renault Clio v závodech ESET TWC.  K tomu je pak čeká také společný start v sobotním vytrvalostním závodě ESET Endurance, který bude pro toto duo prvním krokem přípravy na příští Dubajskou 24-hodinovku.

Wani Finkbohner: "Na svůj první závod v ESET V4 Cupu se moc těším, zvláště když vím, že pojedu se skvělým autem a u skvělého týmu. ESET V4 Cup se stává stále populárnějším a jsem rád, že budu moci být jeho součástí. Nejvíce se ale těším se na souboj se Stephenem. Pro nás oba to bude nová neznámá trať a to je velká výzva!"