Jdi na obsah Jdi na menu
 

V Poznani stáli všichni jezdci týmu Křenek Motorsport na pódiu

17. 6. 2014

 

img_7881.jpg

 Na tým Křenek Motorsport čekalo o uplynulém víkendu v Poznani hned několik výzev a premiér.

Tou první byl start týmového nováčka Nikolaje Rogivua, jenž díky podpoře nadace Lukáše Hanžla poprvé usednul do kokpitu závodního monopostu Formula Gloria C8F. Mladý Švýcar hned od úvodních momentů dokazoval, že si důvěru projektu, jenž je budován pod jménem loni tragicky zesnulého jezdce týmu Křenek Motorsport, plně zaslouží. Již v tréninku zajel čas, který byl jen o dvě vteřiny horší než-li loňské výsledky jezdců týmu Křenek Motorsport.

Na výsledky z tréninku dokázal Nikolaj navázat i v kvalifikaci na první závod, kdy se kvalifikoval časem 1:49.962, což představovalo třetí nejlepší výsledek absolutně a pole position ve třídě FORMULA L21 JUNIOR.

"Nikolaj v minulosti absolvoval pouze krátký test formuli Renault a za volant Glorie tak usednul poprvé. Musím, říci, že mne na úvod příjemně překvapil," zhodnotil Nikolajovo páteční počítání šéf týmu pan Josef Křenek.

Podobně se Rogivuovi dařilo i v sobotu, když v úvodním závodě vybojoval třetí místo za zkušenými jezdci týmu Chabr Motorsport Tomášem Chabrem jr. a Tomášem Chabren sn. V nedělním závodě pak  Rogivue předčasně odstoupil kvůli problémům se spojkou.

"Nikolaj na nás udělal velice dobrý dojem. Po celou dobu až do toho předčasného konce, podával výborné výkony, což jsou ty nejlepší předpoklady pro další budoucí vývoj," tak zněla slova Josefa Křenka po nedělním závodě.

Mimo Nikolaje Rogivua se v Poznani poprvé představili také Wani Finkbohner a Stephen Peyer, kteří usedali do pohárových vozů Renault Clio, s nimiž bojovali o body v hodnocení ESET Touren Wagen Cupu.

Oba jezdci již patří k těm zkušenějším, což potvrdili v obou závodech ve sprintu, kdy každý z nich vybojoval jedno druhé místo. Společně pak stanuli také na pódiu po sobotním vytrvalostním závodě, ve kterém vybojovali skvělé třetí místo.

"I přes problémy se spojkou, kvůli kterým jsme ztratili druhé místo, jsem velice spokojen a těším se ze zisku třetího místa. Děkuji celému týmu za výbornou spolupráci a těším se na další závod," řekl po závodě Wani Finkbohner.

Slova jezdců po závodech ve sprintu:

Stephen Peyer: "V sobotu jsem měl dobrý start, díky čemuž se mi podařilo vypracovat dostatečný náskok, nicméně hned v desáté zatáčce jsem dostal na navlhlé trati smyk a hned jsme ztratil dvě pozice. Potom jsem se už dostal do tempa a předjel Rzepeckého, ale na víc už to nestačilo. Byl to hodně kolo na kolo a byl jsem ve spoustě soubojů škoda jenže to nestačilo na pódium. To se mi podařilo až v nedělním závodě. Díky dobrému startu jsem se hned posunul o jedno místo a později jsem profitoval z výpadku jednoho konkurenta, takže jsem nakonec cílem projel na skvělém druhém místě."

Wani Finkbohner: "Během obou závodů se hodně bojovalo. Vše ale bylo maximálně fér a obě jízdy jsem si pořádně užil. Mám radost ze svého prvního pódia v ESET Clio Cupu, věřím, že se nám brzy podaří přidat další. Škoda, že se tak nestalo již při nedělním závodě, kdy jsem špatným startem zahodil vynikající výchozí pozici a v následné stíhací jízdě jsem přebrzdil a skončil v kačírku."

Josef Křenek: "Byl to zajímavý a náročná závodní víkend. Jeli jsme po dlouhé době opět vytrvalostní závod a většina jezdců s námi jela vůbec poprvé a ke všemu začalo vždy pět minut před každou jízdou pršet. Díky spolupráci s týmem Carpek Service se vše zvládlo na výbornou a tak bych chtěl tímto poděkovat Tomáši Pekařovi a všem členům týmu.

Velký dík patří i rodině Lukáše Hanžla, díky její pomoci jsme odstartovali projekt, který bude pomáhat začínajícím formulovým jezdcům. Prvním z těchto jezdců, který upoutal naší pozornost, je Nikolaj Rogivue. Mladý švýcarský pilot, pocházející z motokár nás i na velké závodní trati přesvědčil svým talentem a za volantem pohárové Glorie se objeví i na Salzburgringu.“

img_8200.jpg