Jdi na obsah Jdi na menu
 

Velké finále FIA ETCC je zde – Fulín vs. Richard

28. 9. 2016

full_sch.jpg

Stalo se již pravidlem, že finálový podnik šampionátu FIA ETCC hostí některá z italských tratí. Výjimkou byl pouze rok 2013, kdy celá sezóna končila v Brně na Masarykově Automotodromu. V dalších dvou letech hostila sezónní finále sicilská Pergusa, na kterou v letošním roce naváže slavný Autodromo Enzo e Dino Ferrari v Imole.

Tým Křenek Motorsport se tak vrací na trať, kde Petr Fulín zažil své první sezónní finále v roce 2012. Tehdy barvy týmu Josefa Křenka hájil Petr Fulín s Jaromírem Štádlerem.

V letošním roce doplňuje jméno Petra Fulína na startovní listině jméno švýcarského závodníka Christjohannese Schreibera, kterého čeká s vozem SEAT Leon Cup Racer v ETCC první sezónní finále.

Zatímco Schreibera bude v Imole čekat boj o sedmé místo, tak Petra Fulína čeká dramatická bitva o celkové vítězství s Krisem Richardem.

Po pěti odjetých podnicích mají na svém kontě oba dva shodně 92 bodů a s lehkou nadsázkou by se tak dalo říci, že se v Imole začne od nuly.

Do Imoly odjede také týmový junior Tomáš Korený. Ten se v tabulce průběžného pořadí třídy S1600 nachází na čtvrtém místě se ztrátou devíti bodů na německého závodníka Kevina Hilgenhovela.

„Jsem rád, že finále bude probíhat právě v Imole, je to klasická trať s obrovskou historii. Trať je jezdecky velmi náročná, má několik rychlých šikan a není vždy jednoduché nalézt správný kompromis mezi agresivní jízdou a čistou stopou. Mimo to je Imola trať, kde jsou brzdy extrémně důležité a oproti většině ostatním okruhů vede proti směru hodinových ručiček. Nebude to vůbec jednoduché, máme ale výborné jezdce a skvělé vozy. Do závodu vstupujeme jako vždy s pokorou ale i s vědomím, že obhajoba titulu je reálná,“  řekl šéf týmu Josef Křenek před odjezdem do Itálie.

Slova jezdců:

Petr Fulín: Pauza před posledním víkendem byla extrémně dlouhá a já se nemůžu dočkat, až budeme znovu na trati. Každé svezení v závodech je super! Trať v Imole je krásná a celý tým se na finále moc těší. I kdyby nám tento souboj neměl vyjít, musíme z Imoly odjíždět s pocitem, že jsme pro dobrý výsledek udělali maximum. To je náš cíl.“

Christjohannes Schreiber: „V Imole jsem v minulosti startoval již několikrát a pokaždé to byla velká zábava. Mé postavení v tabulce není nejlepší a není moc věcí co bych s tím mohl udělat. I tak ale pojedu do Imoly s cílem zabojovat o co nejlepší umístění a důstojně se tak rozloučit s letošní sezónou.“

Tomáš Korený: „Na Imolu se těším, je to luxusní trať, a kus historie, navíc pauza byla hrozně dlouhá. Bohužel na testech jsem nejezdil tak moc, jak jsem doufal, takže o to víc budu muset trénovat přímo v rámci ETCC víkendu. Z mého pohledu se pokusím o co nejlepší výsledek, a uvidíme jak dopadne Kevin, bohužel je to spíše o tom, jestli on udělá chybu. Jinak se na celý víkend hodně těším, opět budeme živě v televizi, takže se budu chtít ukázat v co nejlepším světle.“

Závěrečný podnik letošního ročníku FIA ETCC budete moci sledovat nejen na livetimingu, ale také v přímém přenose na televizních obrazovkách kanálu EUROSPORT 2. Start prvního závodu je naplánován na 12:30 a do druhé závodní jízdy odstartují jezdci ve 13:30.

 

Harmonogram víkendu v Imole:

Pátek 30. září
16:10 – 1. test – 30 min
18:20 – 2. test – 30 min

Sobota 1. října
13:30 – volný trénink – 30 minut
16:25 – kvalifikace – 30 minut

Neděle 2. října
12:35 – 1. závod – 11 kol
13:35 – 2. závod – 11 kol

etcc-tomas-koreny-800x533.jpgsatellite-imola-large.jpg