Jdi na obsah Jdi na menu
 

Velké zimní dobrodružství

31. 10. 2014

 

image006.jpg

 I přesto, že se za sezónou 2014 již dávno zatáhla opona, v garážích pražského týmu Křenek Motorsport je stále hodně napilno.

Mimo obvyklé repase techniky a začínajících příprav na sezónu 2015 se tým chystá na velké zimní dobrodružství, kterým bude o víkendu 8. - 10. ledna start při desátém ročníku závodu 24H DUBAI.

Jak již samotný název závodu napovídá, nebude se jednat o zimní dobrodružství v pravém slova smyslu, protože v dějišti tohoto závodu, kterým je hlavní město stejnojmenné Arabského emirátu Dubaj, atakuje průměrná lednová teplota hranici 20-ti stupňů Celsia.

Tým Křenek Motorsport tak naplno otevírá bránu vytrvalostního závodění, do které nakouknul již v průběhu letošního ročníku pohárového klání ESET V4 Cup, kde se za volantem modrobílého Clia pravidelně střídali švýcarští jezdci Stephan Peyer a Wani Finkbohner.

Peyer s Finkbohnerem dokázali vystoupat na pódium hned ve třech ze čtyř dvouhodinových závodů a v celkovém hodnocení obsadili první místo v pohárové kategorii TWC a druhé místo v hodnocení třídy -2.000.

V průběhu celého roku usedali jezdci do pohárového vozu Renault Clio III. generace a ne jinak tomu bude i v Dubaji, kde je za volantem doplní další zkušená švýcarsko-německá dvojice Pascal Eberle a Sebastian Steibel. Pokud vám tato jména znějí povědomě, vězte, že se nejedná o žádnou náhodu. Oba tyto piloty můžete již dobře znát z dalšího pohárového klání, a sice Renault Clio Cup Bohemia.

V tomto značkovém poháru hájili v sezónách 2012 a 2013 oba jezdci barvy německého týmu Steibel Motorsport, pro který dokázali v průběhu dvou let vybojovat celou řadu pódiových umístění. V sezóně 2013 to navíc bylo 3. místo absolutně pro Pascala Eberleho (2012 - P7) a 3. místo mezi juniory pro Sebastiana Steibela (2012 junior - P2).

"Vytrvalostní závody rozhodně nejsou doménou našeho týmu. Nejdelší závod, kterého jsme se kdy jako tým účastnili, byl 6-ti hodinový Epilog v Brně někdy před patnácti lety. Nejenom proto jsme se spojili s týmem Steibel Motorsport, který úspěšně nasazoval své vozy v Clio Cupu Bohemia a ve vytrvalostních závodech VLN na Nürburgringu. Pana Steibela a jeho týmu si velmi vážím a jsem rád, že k této spolupráci došlo. Hlavním cílem je samozřejmě závod dokončit a i když pohárové Clio rozhodně k nejrychlejším své kategorie nepatří, je velmi spolehlivé. Máme zkušené a rychlé jezdce, pokud k tomu zvládneme i zastávky v boxech a zvolíme vhodnou strategii, můžeme s trochou štěstí pomýšlet i na podium," říká šéf týmu pan Josef Křenek.

Užitečné odkazy:
web týmu -
www.krenek.cz
facebook - https://www.facebook.com/pages/K%C5%99enek-Motorsport/123550134325821
web závodu - www.24hdubai.com