Jdi na obsah Jdi na menu
 

Vítěz prvního ročníku RaceStar se jmenuje Anže Urbančič

9. 4. 2015

img_4117-700x467.jpg

Vítězem prvního mezinárodní soutěže RaceStar se stal soutěžící slovinského výběru Anže Urbančič.

Urbančič spolu s více než 130-ti soutěžícími absolvoval v průběhu tří finálových dnů na Slovakia Ringu celkem 8 disciplín (6-ti km běh, fyzický test, vědomostní test, simulátor, interview, jízdu na motokárách, slalom v závodním voze Renault Twingo a jízdu po závodním okruhu za volantem Suzuki Swift Cup) a v celkovém součtu bodů zvítězil před Slovákem Tomášem Bizubem a svým Maďarem Martinem Lengyelem.

V průběhu celé soutěže se neztratili ani zástupci českého výběru, z nichž hned pět postoupilo do závěrečné pětadvacítky. Byli to: Petr Gargulák, Stanislav Mechl, Vlastimil Suk, Tomáš Korený a Václav Šafář.

Do TOP TEN se nakonec vešli Stanislav Mechl a Petr Gargulák. Ve skvělém světle se v závěrečné jízdě se Suzuki Swift předvedl také Václav Šafář, který ve svém třetím rychlém kole zajel třetí nejrychlejší čas. O téměř jisté umístění v TOP TEN jej připravila až chyba v posledním kole, kdy vylétl z dráhy do kačírku, za což byl žel dle pravidel soutěže diskvalifikován.

„Myslím, že první ročník projektu RaceStar můžeme hodnotit jako velice úspěšný. Jsem rád, že české barvy byly hodně vidět v průběhu všech tří dnů a naše země tak byla zde na Slovakia Ringu velice dobře reprezentována. Dobrý pocit mám také z celkového vítěze. Anže Urbančič dokázal zvítězit navzdory minimu závodních zkušeností. Doposud nikdy nestartoval v žádném závodě a ani nemá závodní licenci, což je přesně to co jsme od soutěže očekávali,“ řekl po vyhlášení vítězů promotér české části soutěže, pan Josef Křenek.

img_3982-700x467.jpg

img_4134-700x467.jpg