Jdi na obsah Jdi na menu
 

Z formulí rovnou do ETCC?

2. 12. 2015

image6.jpg

Ano i to je možné. Tuto možnost, resp. nabídku na start v příští sezóně šampionátu FIA ETCC obdržel jezdec týmu FormulaStar Tomáš Korený od týmu Ford Ravenol Team San.

Tomáš Korený se setkal s majitelem týmu a následně i zástupcem ETCC panem Hansem Niemannem na právě probíhající výstavě Motor Show v Essenu, kde došlo také na detaily případné spolupráce. Více k tomu již říká šéf týmu FormulaStar, pan Josef Křenek:

"Tomáš mne v jeho první formulové sezóně velmi překvapil a musím přiznat, že od dob Adama Kouta a Josefa Krále jsme neměli tak dobrého začínajícího jezdce. Tomáš by samozřejmě rád dále jezdil ve formuli, ale v současné době je Formule 4 v Německu finančně nedostupná a u nás se teprve začíná rodit. Jakmile jsem se dozvěděl o vzniku juniorského týmu Ford, došlo mi, že by to mohla být cesta, kterou by se mohl Tomáš vydat. Jednání s Ford Ravenol týmem a následně i zástupcem FIA ETCC byla úspěšná a teď už záleží jenom na tom, zda se Tomášovi podaří zajistit potřebné finanční prostředky."

A co na tuto možnost říká sám Tomáš Korený?

"Tato nabídka mě velice mile překvapila, přeci jen ETCC už jsou velmi prestižní závody s velmi ostrou konkurencí. Myslím si, že je to velmi dobrá cesta, jak dát světu vědět, že se i jezdec z Čech v Evropě neztratí. Trochu mě mrzí, že nemůžu postoupit do podobného šampionátu ve formuli, ale pokud to bude možné, pokusím se společně s ETCC ještě pokračovat ve formuli v rámci zóny střední Evropy. Nicméně, jak již zaznělo, všechno se odvine od toho, kolik finančních prostředků se mi povede do začátku příští sezóny zajistit."

image1.jpg