Jdi na obsah Jdi na menu
 

Za tým Křenek Motorsport pojedou ve Twingo Cupu Matěj Korený a Václav Nimč junior

10. 4. 2017

17820956_1650340174991322_1652384344_n.jpg

V rámci okruhového seriálu ESET Tourenwagen Cup a jeho značkového seriálu Renault Twingo Cup prožijí díky podpoře týmu Křenek Motorsport svou premiérovou sezonu na okruzích dva mladí závodníci, Matěj Korený a Václav Nimč.

Matěj Korený je mladším bratrem Tomáše, který v posledních dvou letech závodil v ESETU s Formulí Gloria C8F. Teprve 14letý Matěj strávil uplynulou sezonu v motokárách v Mistrovství České republiky ve třídě OK Junior a v Poháru Autoklubu ČR v kategorii ROK. Zatímco v kartingu bude ještě v sezoně 2017 pokračovat s cílem dosáhnout na titul ve své třídě, má před sebou novou výzvu v podobě Twingo Cupu.

„Společně s tátou jsme přemýšleli o přestupu výše již delší dobu a v plánu bylo začít závodit s Formulí Gloria, se kterou jel loni právě Tomáš, jenže jsem ještě neměl zkušenosti s tak rychlými vozy. Jako rozumnější řešení jsme proto zvolili Twingo Cup, v němž jsem se projel v rámci okruhové školy v Mostě a v autě jsem se cítil komfortně. Bratrovo počínání jsem loni bedlivě sledoval a je mi jasné, že mě čekají kontaktní závody, kde mají kolize mnohem tvrdší dopad na techniku než v případě motokár, kde se nedá prakticky nic urazit. Budu se jim tedy snažit maximálně vyhnout a jít štěstí naproti. Budu se učit a snažit se pomalu zrychlovat,“ vyhlíží sezonu 2017 Matěj Korený.

Matějovým kolegou bude Václav Nimč junior, syn někdejšího úspěšného jezdce v závodech cestovních vozů. Nimče čeká vůbec první závodní sezóna v kariéře.

„Jde o vůbec mojí první zkušenost se závoděním, takže nevím, co očekávat. Před nedávnem jsem si byl teprve vyzvednout závodní licenci. Chci především získat maximum zkušeností. Pojedu v autě, které má malý výkon, takže klíč k úspěchu bude v ideální závodní stopě a vyhraje ten, kdo ji bude mít nejlepší. Twingo jsem si vyzkoušel dvakrát, jednou v okruhové škole a podruhé během testů, kde jsem seděl úplně poprvé v autě s řazením. K tomuto závodění jsem se dostal opravdu velkou náhodou, protože jsem jinak vášnivý motorkář, loni jsem začal a nemůžu s tím přestat. A vlastně ani můj otec se o to nijak nezasloužil, spíše mě od toho chtěl odradit, protože ví, jaké problémy a složitosti jsou s motorismem spojené (smích),“ těší se na první zkušenosti na okruzích sedmnáctiletý Nimč mladší.

„Renault Twingo Cup nabízí ideální možnost startu do okruhového sportu, a to za rozumné peníze. Jsem rád, že se nám opět podařilo nalézt dva zajímavé mladé závodníky. Obhajoba titulu určitě nebude jednoduchá, pokusíme se ale v rámci možnosti nabídnout Matějovi i Vaškovi co nejlepší podmínky a zároveň je co nejlépe připravit pro jejich další závodnický život. S Vaškovým otcem Václavem Nimčem jsem spolupracoval již v době, kdy on ještě nebyl na světě a jsem rád, že se naše cesty opět spojily,“ dodává šéf týmu Křenek Motorsport pan Josef Křenek.