Jdi na obsah Jdi na menu
 

Zahájeny přípravy na Eurocupovou sezónu 2012

 

3z9d3641.jpg

V prvních prosincových dnech se na španělském okruhu Motorland Aragón uskutečnily posezónní testy seriálu Eurocup Formula Renault 2.0.

 

Do testů, které jsou již součástí přípravy na sezónu 2012 zasáhli i čtyři jezdci pražského týmu Křenek Motorsport. Takto vysoký počet jezdců je důsledek spolupráce týmu Křenek Motorsport a švýcarské stáje Daltech Racing. Tato nová spolupráce znamená nasazování čtyř vozů jak do Eurocupu tak i do Northern European Cupu.

Vedle již stálého slovenského jezdce týmu Richarda Gondy, tak budeme v příští sezóně vídat také Itala Kevina Giovesiho, Rafaela Danieliho z Izraele a švýcarského jezdce Christofa von Grünigena.
Čtvrteční ranní test musel být z důvodů špatné viditelnosti způsobené hustou mlhou a nízkým teplotám (pod 10 st.C), přesunut až do odpoledních hodin, kdy se mlha rozplynula a trať byla již zcela suchá. Nejrychlejším jezdcem, jedoucím pod hlavičkou týmu Křenek Motorsport byl Ital Kevin Giovesi, který s časem 1.57.203 zaznamenal 7. nejrychlejší čas dne. Neztratili se však ani další tři jezdci týmu, jenž se v konkurenci 31 jezdců umístili v první dvacítce. Nejrychlejším ze zbývajícího tria byl Christof von Grünigen ze Švýcarska, který dojel na 11-tém místě. Richard Gonda (Slovensko) a Rafael Danieli (Izrael) dojeli na 15. a 18. místě. Autorem nejrychlejšího času se stal jezdec týmu Fortec Motorsport Olivier Rowland 1:56.476.

Na druhý testovací den, byly naplánovány další dvě testovací jízdy. V ranní testu se s mokrými pneumatikami zajel nejlépe Christian von Grünigen, který si dojel s časem 1:59.345 pro 4 místo. Kevin Giovesi si v tomto testu zopakoval svůj úspěch z předešlého dne a dojel na 7 místě.

Odpoledne se podmínky na trati výrazně zhoršili a na mokré trati se nejlépe dařilo Richardu Gondovi, který se umístil na 7. místě (2:13.583). V pátečním testování se výrazně prosadil i 15ti-letý Rafael Danieli, který zajel v dopoledním testu 8. nejlepší čas (1:59.859).

Služebně nejstarší jezdec týmu, Richard Gonda test shrnul těmito slovy: "Som vel'mi rád, že sa mi na týchto testoch darilo. Najazdil som si trať v suchých aj mokrých podmienkách. V budúcej sezóne bude v Aragóne prvý pretek a je dobré, že už dnes som tu dokázal byť naozaj konkurencieschopný. Počas druhého dňa sme prevažne jazdili s mokrými gumami a podarilo sa mi zajazdit' tretí celkový čas, postupne začala trať trochu osychať, niektorý jazdci obuli nové gumy a spravili lepšie časy čím ma posunuli na siedme miesto. O dva týždne bude posledné zimné testovanie v Barcelone, na ktoré sa už teraz teším."

Na závěr dodejme i hodnocení šéfa týmu, pana Josefa Křenka: „S průběhem i výsledkem testu jsem velmi spokojen. Ve všech jízdách se naši piloti pohybovali v první desítce. Byl to po Nuerburgringu a Spa již třetí test se stejnými jezdci a je znát, že si s inženýry na sebe začínají zvykat. I přes nepřízeň počasí jsme zvládli absolvovat celý testovací program. Do role týmové jedničky se stále více prosazuje Kevin Giovesi, který ve všech testech patřil k nejlepším. Hned za ním vidím Christofa, oba mají šanci na pravidelné umístění v první desítce EuroCupu. Velký potenciál cítím i v Rafaelovi, který je ještě velmi mladý. Jeho výkony jsou zatím ještě relativně nekonstantní, ale když mu vše sedne dovede být velmi rychlý. Největší radost mám ale z Richarda, který podal dosud nejlepší výkon za dobu jeho působení u nás. V pátečním odpoledním testu skončil na 7. místě a byl jasně nejrychlejším z našich pilotů.“

Poslední test letošní sezóny proběhne týden před vánoci na španělském Circuit de Catalunya, kde se ve dnech 16-17. prosince rozehřmí eurocupové motory naposledy.