Jdi na obsah Jdi na menu
 

Závody, to nejsou jen jezdci, auta a vůně benzínu ...

10. 9. 2015

dsc_0209.jpg

... závody jsou především o divácích a fanoušcích. A nemůže snad ani být nic cennějšího, když jsou v roli fanoušků děti.

Tým Křenek Motorsport již několik let spolupracuje s brněnským Dětským domovem Dagmar a právě uplynulý závodní víkend FIA ETCC v Brně, byl další skvělou příležitostí pro setkání dětského a závodního světa.

Děti se v průběhu sobotního dne na brněnském automotodromu setkali s celou řadou jezdců, mezi nimiž byli nejen oba piloti týmu Josefa Křenka Michal Matějovský a Petr Fulín, ale třeba také česká formulová závodnice Veronika Cichá, či velezkušený rakouský závodník Ingo Gerstl, který v Brně pilotoval monopost Formule 1 Toro Rosso. Dále došlo také na setkání s čerstvým superkártovým Mistrem Evropy Adamem Koutem, prohlídku zázemí závodního okruhu a výstavu závodních aut Bohemia Racing Teamu, jenž jsou umístěna v nedalekých dílnách týmu Mičánek Motorsport.

"Děti z domova Dagmar známe již několik let a jsme vždy rádi, když nás potěší svojí návštěvou. Je to zpestření a radost a to nejen proto, že se můžeme podělit o poznatky z naší práce, ale především proto, že budoucnost patří dětem a vy nikdy nevíte, kdy před vámi stojí nový Tomáš Enge, nebo Eliška Junková. Děkuji moc všem, kteří nám s akcí pomáhali, především Automotodrom Brno, Čekoslovenský Motorsport a Auto Kout Centrum" řekl Josef Křenek v závěru další vydařené dětské akce.

dsc_0051.jpgdsc_0503.jpgdsc_0205.jpg