Jdi na obsah Jdi na menu
 

Zimní spánek je u konce, Evropa směřuje do Monzy

28. 4. 2017

4799-7.jpg

Šest měsíců dlouhá zimní přestávka je u svého konce. Již tento víkend se na legendární trati v italské Monze uskuteční první ze šesti podniků Evropského poháru cestovních vozů FIA ETCC.

Mezi týmy, jenž v těchto dnech směřují do Milána je i český tým Křenek Motorsport, který tak čeká již šestá sezóna v tomto prestižním evropském poháru.

Oproti předcházejícím sezónám však tým vstoupí do bojů pouze s jedním vozem, za jehož volant nebude usedat nikdo jiný, než dvojnásobný šampión Petr Fulín.

„Situace ohledně technických předpisu byla do poslední chvíle nejasná a jsem rád, že nakonec ke shodě mezi FIA a TCR International došlo. Do letošní sezóny vstupujeme po dlouhé době pouze s jedním jezdcem a to Petrem Fulínem. Christjohannes Schreiber přešel do týmu Rikli Motorsport a bude patřit k naším konkurentů. Je ale jistě dobře, že v ETCC pokračuje a přeji mu hodně úspěchů,“ říká šéf týmu pan Josef Křenek.

Petr Fulín k tomu pak dodává "Jsem moc rád, že jsme znovu oprášili spolupráci s českým zastoupením značky Seat. Zima byla jako každý rok pořádně dlouhá, takže se těším, až začneme závodit. Příští víkend do toho s celým týmem dáme maximum, na všechny kluky z týmu se moc těším!" říká před startem sezóny Petr Fulín.

Leošní rok bude pro tým Křenek Motorsport již třetí sezónou se závodním vozem SEAT León Cup Racer. Jedná se o vůz specifikace TCR, což je od letošního roku také nově oficiálně schválená technika pro šampionát FIA ETCC. Nový předpis, umožňující start vozů této specifikace tak nejen otevírá brány ETCC pro další výrobce, ale především přispěje ke stabilizaci a rozvoji závodění cestovních vozů v celé Evropě.

Letošní ročník ETCC počítá se šesti podniky, přičemž ten finálový se uskuteční o prvním říjnovém víkendu na mosteckém Autodromu.

Kalendář sezóny 2017:
20. dubna – Monza
14. května – Hungaroring
27. května – Nordschleife
25. června – Vila Real
17. září – Zolder
08. října - Most 

Časový harmonogram víkendu v Monze:
https://www.fiaetcc.com/wp-content/uploads/2017/04/WTCC-Race-of-Italy-timetable-V5.pdf

Užitečné odkazy:

www.krenek.cz
www.fiaetcc.com