Jdi na obsah Jdi na menu
 

Zlatá tečka pro jezdce týmu FormulaStar

25. 9. 2015

img-2139_1600x1066.jpg

Na závěrečnou brněnskou Podzimní cenu vyrazil tým FormulaStar s jezdci Tomášem Koreným a Jaroslavem Pospíšilem.

K brněnskému podniku bylo přihlášeno rekordních 30 formulových monopostů, což představovalo tu správné finále pro oba jezdce juniorského týmu Josefa Křenka.

"Naši piloti jeli do Brna s jasným cílem a to potvrdit vedoucí postavení ve svých třídách. O letošní sezóně lze bezpečně prohlásit, že byla jednou z nejlepších posledních let. Jsem velice rád, že oba naši piloti obstáli v této zkoušce na výbornou a po zásluze zvítězili ve svých třídách v konečném hodnocení ESET V4 Cupu," těmito slovy pochválil Josef Křenek Tomáše Koreného a Jaroslava Pospíšila po návratu s belgického Zolderu, kde druhá půlka týmu absolvovala další z víkendů šampionátu FIA ETCC.

"Škoda, že jsem musel v pátek odjet na závody do Belgie, ale i tak jsem Tomášovi a Jaroslavovi výkony, ale i ostatní dění v Brně na dálku sledoval. Těší mne, že se náš juniorský tým neztratil a že jsme tak opětovně ukázali, že se naši junioři mohou bez problémů měřit s těmi nejlepšími," dodal Josef Křenek.

Tomáš Korený i Jaroslav Pospíšil přijeli do Brna v pozici leaderů svých kategorií a k udržení těchto pozic jim stačilo dokončit oba závody, což se bez problémů oběma také podařilo.

Zatím co Tomáš Korený vybojoval ve dvou závodech první a třetí místo, přičemž v první závodní jízdě dokázal porazit oba zkušenější jezdce rodinného týmu Chabr Motorsport, tak Jaroslav Pospíšil s přehledem zvítězil v obou závodech Formule Renault 2.0.

"Závěr sezóny v Brně byl skvělý zážitek. Opět jsem měl tu čest na okruhu před početným českým publikem změřit své síly s jezdci týmu Chabr Motorsport, Tomášem Chabrem a Tomášem Chabrem mladším, a poprvé se mi je letos povedlo i porazit, což je podle mého názoru skvělá tečka za mojí první sezónou na okruhových závodech," řekl po skončení brněnského víkendu Tomáš Korený, který na závěr zhodnotil i celý rok:

"Svou první sezónu hodnotím velmi kladně. Překonal jsem všechny obtíže přechodu z motokár bez větších problému, hlavně díky pomoci mechaniků a týmových inženýrů. Určitě se těším na příští sezónu, a věřím, že se nám podaří zajistit vše potřebné pro postup do silnější formule."

Užitečné odkazy:
www.krenek.cz
https://www.facebook.com/pages/K%C5%99enek-Motorsport/123550134325821 


img-4143_1600x1066.jpg