Juniorům se opět dařilo, vítězili a sbírali pódiová umístění

Juniorští závodníci jsou k vidění v téměř všech závodních sérií ESET Cup včetně TCR Eastern Europe. Celkem 24 se jich představilo v dosavadních dvou podnicích, a protože jsou nastupující jezdeckou generací, mají i samostatné hodnocení. Nejúspěšnějším juniorem na Red Bull Ringu byl Nik Štefančič z Twingo Cupu.

Bodové hodnocení juniorů se počítá podle koeficientu a podstatnou roli mimo jiné hraje i počet startujících soupeřů v dané sérii. Nik Štefančič měl v Rakousku tři desítky soupeřů a protože vyhrál oba závody, získal v juniorském hodnocení dvakrát 10,38 bodu. Úřadujícímu šampionovi se dařilo i na Hungaroringu, takže není překvapením, že vede průběžné hodnocení s 39,01 body. Na druhém místě je další jezdec Twingo Cupu Mihailo Mladenović, který dojel v Rakousku dvakrát druhý a celkově v nasbíral 36,51 bodu.

Průběžné třetí místo drží s 29,56 body Petr Semerád. Ten usedá za volant vozu Hyundai i30N v šampionátu TCR Eastern Europe. Talentovaný jezdec, jenž bravurně zvládá i soutěžní vozy, je nejlepším juniorem TCR a pravidelně sbírá poháry za umístění v TOP3 – Red Bull Ring nebyl výjimkou a nebýt technického problému, patrně by stál na podiu v obou závodech. V první pětce figuruje z TCR ještě Tomasz Rzepecki s VW Golf, který pravidelně sbírá body v každém závodě.

Z reprezentantů Clio Cupu se nejvýše, na čtvrté místě, drží nováček Tobias Poschik, jenž si rovněž vybral smůlu v jednom ze dvou rakouských závodů a odstoupil. Horký favorit na titul v Clio Cupu vyhrál v Maďarsku a v Rakousku získal druhé místo. Na šestém místě se drží jeho soupeř Szabolcs Lantos, jenž stejně jako Poschik přestoupil z motokár do Clio Cupu.

Nejvýše hodnoceným formulovým závodníkem je Benjamin Berta, který vyhrál závod na Hungaroringu a na Red Bull Ringu dojel dvakrát čtvrtý. V hodnocení juniorů mu tak patří sedmé místo s 24,83 body.