Juniorům se na Slovakia Ringu dařilo

Mladí závodníci, jejichž úspěchy se hodnotí v samostatné klasifikaci Junior Trophy, sbírali na Slovakia Ringu jeden pohár za druhým.

Nejúspěšnějším juniorem se na slovenském okruhu stal Szabolcs Lantos v Clio Cupu. Podařilo se mu vyhrát oba závody, přičemž v tom druhém jezdil ukázkovou defenzivní stopu a nechal za zády Tobiase Poschika, čímž se rozuzlení o titulu v Clio Cupu posunulo až na finálový podnik v Brně. Lantos v hodnocení juniorů drží čtvrté místo, Poschik je druhý s 74,04 body.

Tabulku hodnocení vede Petr Semerád s 76,7 body. Semerád si v TCR Eastern Europe vyjezdil dvě druhá místa. Český závodník tak bude o titul v šampionátu cestovních vozů bojovat s Bartoszem Groszkem při finálovém podniku v Mostě.

Kdo už rozhodnul ve svůj prospěch je Nik Štefančič, který v tabulce juniorů drží třetí místo. Obhájce titulu v Twingo Cupu vyhrál finálový závod sezony na Slovakia Ringu a získal titul v tomto populárním šampionátu. V duelu porazil Mateje Ivanušu a stal se prvním jezdcem v historii, který titul obhájil.

Na pátém místě je další jezdec Twingo Cupu Mihailo Mladenović a šestý je Benjamin Berta, který s Dallarou F316 vyhrál sobotní formulový závod.

Standings Junior