Duo Pekař a Kadlečík opět kralovalo

Ani druhý závod Clio Cupu na Slovakia Ringu nepřinesl změnu na nejvyšším pódiovém stupni v kategorii vozů Clio V a Clio IV. Zatímco s nejnovější generací kraloval Tomáš Pekař, s Cliem IV zatím zůstává v letošní sezoně neporažen Martin Kadlečík.

První dvě zatáčky po startu se obešly bez incidentu, až ve třetí došlo ke střetu mezi Henrikem Seibelem a Szabolcsem Lantosem, přičemž Seibel zajel k mechanikům k drobné opravě vozu a poté obdržel penalizaci drive through. Maďar Lantos po incidentu odstoupil.

Za vedoucím Kadlečíkem a Pekařem se odehrávala napínavá bitva mezi domácím Adamem Konopkou, Nikem Štefančičem a Michaelem Hulmem. Ačkoliv reálný souboj o pozice probíhal jen mezi Konopkou a Hulmem s vozy čtvrté generace, Štefančič, de facto druhý v Clio V, těsně sledoval Konopku a nepolevoval.

V těsně za sebou jedoucí trojici nakonec ke změně pořadí nedošlo. Vítězného Kadlečíka v Clio IV tak na stupních doplnili Adam Konopka a Michael Hulm. Čtvrtý dojel Jiří Zbožínek a pátý Richard Meixner.

V kategorii Clio V zvítězil Tomáš Pekař před Nikem Štefančičem a Petarem Miloradovićem. Čtvrtý dojel další domácí jezdec Ondrej Fekete, pátý Henrik Seibel a na šestém místě byl klasifikován Miha Primožič.