Dvanáct vítězství v řadě pro Martina Kadlečíka

Martin Kadlečík prožil naprosto dominantní sezonu, s níž se na Automotodromu Brno rozloučil dvanáctým vítězství v řadě za sebou a v rámci klasifikace Clio IV nenašel po celý rok přemožitele. V Clio V dosáhl na své premiérové vítězství letošní nováček Nik Štefančič.

Jezdci startovali v pořadí, v jakém dokončili sobotní první závod. To znamená, že Kadlečík opět vyrážel z pole-position a po svém boku měl Szabolcse Lantose, za nimi startovali Nik Štefančič a Adam Konopka. Bohužel než zhasla červená světla, Jiří Zbožínek hlásil potíže se svým vozem a musel být z roštu odtlačen traťovými maršály. Zbytek pole tak vyrazil do dalšího zaváděcího kola.

Tentokrát se startovní procedura obešla bez potíží, ale pár sekund po zhasnutí červených světel došlo k nehodě mezi Adamem Konopkou a Richardem Meixnerem. Konopka a Miha Primožič se na rovince dostali do vzájemné tlačenice, přičemž slovenský závodník ztratil kontrolu nad autem a narazil do Meixnera.

Na trať musel safety car a znovu se přestalo závodit. Žlutá fáze však netrvala příliš dlouho a brzy se jezdci dostali do ostrého tempa. Kadlečík se postupně začal vzdalovat svým pronásledovatelům, zatímco mezi Lantosem a Štefančičem se odehrával souboj o vítězství v kategorii Clio V. Za nimi kroužil Primožič.

Štefančič nakonec Lantose překonal a usadil se na celkovém druhém místě a prvním v Clio V. Lantos ještě v závěru závodu odolával útokům Primožiče, ale druhou pozici ve své klasifikaci udržel. Za třetím Primožičem dojel Dejan Robida, Ondrej Fekete a Andrej Makarović. V rámci klasifikace Clio IV dosáhl Kadlečík na rekordní dvanáctou výhru v řadě za sebou. Na druhém místě byl klasifikován Jiří Zbožínek, jenž nakonec vyrazil do závodu.

Text: ESET Cup / Aleš Sirný

Foto: ESET Cup / Petr Frýba