O týmu

Křenek Motorsport působí na tuzemské i mezinárodní závodní scéně již od roku 1996. Jeho zakladatelem a vůdčí osobností je od počátku Ing. Josef Křenek, jenž se po absolutoriu vysoké technické školy v německém Rüsselsheimu a ukončení aktivní kariéry automobilového jezdce soustavně věnuje manažerské a organizátorské práci v oblasti motoristického sportu.

Zavodní tým, který se dnes prezentuje především na okruzích, byl v minulosti aktivní také v rallye (1999 mistrovství světa v San Remo a britské Network Q rally) a závodech do vrchu. Po úspěšné sezóně v roce 2005, kdy tým Křenek Motorsport získal mistrovské tituly ve všech závodních kategoriích (okruhy, vrchy i soutěže), se tým začal angažovat ve Formuli Renault na mezinárodní úrovni. V roce 2007 získal s Adamem Koutem titul mistra LO FR-2.0 a vstoupil do Světové série formule Renault. Celkem získali jezdci týmu Křenek Motorsport 17 titulů v nejrůznějších šampionátech cestovních vozů a formulí.

Týmové vedení se zaměřuje převážně na výchovu talentované mládeže. V sezóně 2009 se tým Křenek Motorsport stává továrním týmem italského výrobce Gloria Cars a ve spolupráci se společností HP media také spolupořadatelem soutěže Formulastar (nyní ESET RaceStar), ze které vzešly jezdci Jan Skála, Gabriela Jilková, Lukáš Hanžl, Boštjan Avbelj nebo Petr Semerád. V sezóně 2012 vstupuje s vozy BMW E90 do seriálu FIA ETCC, kde získává s Petrem Fulínem a Michalem Matějovským tituly v letech 2013-2015. Od roku 2014 začíná spolupráce s firmou SEAT Česká republika, která byla v sezóně 2017 korunována ziskem dalšího titulu šampióna FIA ETCC. V sezóně 2018 se tým podílel na provozu speciálu Audi RS3 LMS TCR pro jezdce Václava Nimče jr.

Mimo závodění se tým také věnuje prodeji závodní techniky, oblečení pro motorsport (v ČR zastupuje značky Alpinestars, ISA-Racing, Sachs, Sparco, Elf, Schroth, HJS, Pagid, OMP a Krontec) a pořadatelské činnosti.

V roce 2000 se tým Křenek Motorsport ujal role promotéra Národní Formule, ve které působil i jako aktivní účastník s formulí FiKS vlastní výroby. V kokpitu tohoto vozu nastartovali svou kariéru mimo jiné také Adam Kout a Josef Král. V letech 2011 – 2013 organizoval Křenek Motorsport ve spolupráci s Renault Sport okruhový seriál Renault Clio Cup Bohemia. Od roku 2013 zakládá Křenek Motorpsort ve spolupráci s Racing Trevor ESET V4 Cup a ve spolupráci s  WSC TCR Eastern Europe.