Kadlečík proměnil sedmý start v sedmé vítězství

Z pole-position startující Martin Kadlečík pokračuje ve vítězné sérii v rámci Clio IV i na Autodromu Most. Podobně nakročeno měl i Tomáš Pekař v Clio V, nicméně po nehodě v první šikaně se z vítězství radoval Henrik Seibel.

Nik Štefančič nedobrzdil své Clio do první šikany a ve vysoké rychlosti trefil Tomáše Pekaře, pro nějž to znamenalo konec závodu.

Na druhé místo v celkovém pořadí se dostal Szabolcs Lantos před Adamem Konopkou a Henrikem Seibelem. Konopka však nečekal a okamžitě zaútočil na maďarského závodníka. Po Konopkovi se před Lantose dostal i Seibel a domácí Libor Horák, jenž se do Clio Cupu vrátil po roční přestávce.

Druhý Konopka poté probrzdil první zatáčku a propadl se na průběžné celkové páté místo. Mezitím se Horák propracoval na průběžného druhé místo. O několik kol později došlo ke kontaktu mezi Konopkou a Richardem Meixnerem a oba jezdci byli mimo hru. Na trať musel safety car.

Po restartu už se pořadí zásadně neměnilo a v rámci klasifikace Clio IV vyhrál Martin Kadlečík před Liborem Horákem a Michaelem Hulmem.

Ve třídě Clio V letos poprvé vyhrál Henrik Seibel před Szabolcsem Lantosem a Mihou Primožičem. Za nimi dojeli Ondrej Fekete, David Malinkovski, Andrej Makarovic a Martin Fischer.

Text: ESET Cup / Aleš Sirný

Foto: ESET Cup / Petr Frýba