Ve třídě Clio IV triumfoval po osmé v řadě Martin Kadlečík

Po sobotní nehodě startoval Tomáš Pekař z poslední řady, to ho však na domácí trati Autodrom Most nezastavilo a v Clio V dosáhl na další ze svých mnoha prvenství. Ve třídě Clio IV triumfoval po osmé v řadě Martin Kadlečík.

Martin Kadlečík udržel vedení v závodě, následován Liborem Horákem a Michaelem Hulmem a Henrikem Seibelem. Hulme okamžitě zaútočil na Horáka a posunul se na druhé místo.

Pekař po sobotní nehodě vyměnil své poškozené Clio V za náhradní vůz a na startovní rošt se díval z poslední pozice. Po několika kolech se ovšem propracoval na celkové čtvrté místo a vedení v kategorii Clio V. Za Pekařem se odehrávala bitva mezi včerejším vítězem Henrikem Seibelem a Szabolcem Lantosem. Týmoví kolegové si zadarmo nedávali ani centimetr dráhy a bojovali o pozici za Pekařem. Brzy je v tomto boji doplnil Nik Štefančič.

Trojice Seibel, Lantos a Štefančič si neustále měnila pozice a jejich předjížděcí manévry trvaly po celý zbytek závodu. Klíčový moment se odehrál dvě minuty před koncem, kdy ze souboje Seibela a Lantose vzešel jako vítěz Štefančič a posunul se na druhé místo s dostatečný náskokem. Seibel a Lantos ve své bitvě pokračovali. Lantos nakonec Seibela porazil, nicméně hned za šachovnicovým praporkem natlačil Seibel Lantose na boxovou zídku. Bylo jasné, že tento čin bude mít u obou týmových kolegů z Carpek Racing ještě dohru.

Osmou výhru v řadě za sebou si tak v Clio IV odnesl Martin Kadlečík před Michelem Hulmem a Liborem Horákem. Tomáš Pekař triumfoval v Clio V před Nikem Štefančičem a třetím Szabolcsem Lantosem.

Text: ESET Cup / Aleš Sirný

Foto: ESET Cup / Petr Frýba