Na cestě k titulu. Pekař a Kadlečík se mohou radovat už na Slovensku

Předposlední podnik sezony Clio Cupu bude o nadcházejícím víkendu hostit Slovakia Ring, na němž se závodilo už v červnu a všichni jezdci tak mají nasbírané potřebné kilometry. K favoritům samozřejmě patří lídři průběžného pořadí v Clio V a Clio IV – Tomáš Pekař a Martin Kadlečík.

Tomáš Pekař z týmu Carpek Racing má na čele bodové tabulky náskok 58 bodů před Nikem Štefančičem. Jestliže český závodník tento náskok udrží, resp. nebude po slovenských závodech nižší než 50 bodů, zajistí si další titul v Clio Cupu. A pravděpodobně se tak stane. Pekař vyhrál šest z osmi závodů, přičemž dva z nich byly právě na Slovakia Ringu.

Převahu ve startovním poli bude mít již tradičně právě Carpek Racing. Vedle Pekaře opět nastoupí Henrik Seibel, jenž se dočkal prvního letošního vítězství v Mostu, dále pak Szabolcs Lantos a domácí Radoslav Obrtal.

V počtu přihlášených vozů se týmu Carpek Racing vyrovnává pouze Lema Racing, v jehož barvách nastoupí Miha Primožič, Andrej Makarović, David Malinkovski a druhý muž průběžného pořadí Nik Štefančič, jenž letos nedojel na horší jak třetí pozici.

V rámci klasifikace Clio V se dále představí Rakušan Martin Fischer, Petar Milodarović, Ivan Mandić, Dejan Robida a domácí Ondřej Fekete.

Situace v Clio IV je obdobná jako v Clio V. Doposud nepřekonaný Martin Kadlečík si drží čisté skóre osmi výher z osmi startů a před druhým Michaelem Hulmem má náskok 56 bodů. Platí tedy to stejné, co v případě Pekaře, a sice pokud bude Kadlečík odjíždět ze Slovakia Ringu s náskokem alespoň 50 bodů, má titul v kapse. Do výsledku závodu však může výrazně promluvit Adam Konopka, jenž zde v červnu exceloval a bylo vidět, že mu domácí trať sedí. S domodra zbarvenými Clii IV nebudou v poli chybět Michael Hulm a Jiří Zbožínek.

Text: ESET Cup / Aleš Sirný

Foto: ESET Cup / Petr Frýba